הנהגת הדרך
לצידו של רועה הקהילה הבכיר – יוסי עובדיה, עומדת אשתו רונית ולהם שלושה בנים: עמנואל (24), ידידיה (22)
ועמינדב (20). יוסי ורונית משרתים בקהילה באופן מלא.

במאי 2013 מינינו את לירון שני כרועה עוזר יחד עם אשתו קארין. ללירון ולקארין ארבעה ילדים: אנוש (7), שת (5)
אביה (2.5) ושילה – רך נולד.

רקע
קהילת הדרך נוסדה בחודש אפריל 1989 בכרמיאל. כרמיאל (כרם האלוהים / מטע הזיתים של אלוהים), מוקפת במטעי זיתים פוריים מכל צידיה ובנופם ההררי של הגליל העליון והתחתון. כרמיאל נמצאת באמצע הדרך בין הים התיכון לכנרת ומשמשת כמרכז התעשייתי, המסחרי והתרבותי של הפריפריה הצפונית במדינה. למעלה ממחצית מחמישים וחמשת אלף תושביה של העיר הינם עולים חדשים, רובם מחבר העמים. העיר עצמה מוקפת בכפרים ערביים גדולים ובישובים יהודיים.

תחילת "הדרך"
הקהילה התחילה את דרכה כקבוצה בת עשרה אנשים, אשר נפגשו בדירתו השכורה של יוסי ולקחו יחדיו את סעודת האדון לראשונה בפסח 1989. יוסי ורונית, אשר נישאו ב 1990, אירחו בביתם את הקהילה עד לשנת 1997, אז הוחלט לשכור בית לצרכי הקהילה הגדלה. עם השנים, הבית התמלא ולאחר שאנשים מילאו את המטבח והמסדרונות בשעת האסיפה, הוחלט ב 2005 לעבור למבנה גדול וייעודי עם שכירות לטווח ארוך יותר באזור התעשיה של כרמיאל, שם אנו נפגשים עד עצם היום הזה.  בעזרתם של מתנדבים רבים ותרומות מרחבי העולם, המבנה החדש הותאם לצרכי הקהילה. אולם הקהילה המרכזי יכול להכיל קרוב ל 150 אנשים ובמבנה יש מס' כיתות לימוד, משרדים, חדר תינוקות ומטבחון.

"הדרך" ממשיכה
מלחמת לבנון השניה ב 2006, אשר היכתה בכרמיאל בעוצמה רבה, הובילה בחסד האדון לגדילה משמעותית של קהילתנו. ב 2009 הובלנו הקמתה של קהילת בת בעמק יזרעאל. גדילתה וצמיחתה של קהילתנו ממשיכות ללא הרף וכעת במהלך האסיפה המרכזית בשבת, נאספים כ 140-160 אנשים (מתוכם כ 50 ילדים עד גיל 13). חברי הקהילה מגיעים מכל רחבי הגליל לאסיפה ולפעילויות השונות ומהווים פסיפס תרבותי המורכב מ"צברים", עולים חדשים ועולים וותיקים מכל קצוות תבל. יחד אנו יוצרים קהילה ישראלית משיחית דוברת עברית ונאחזים בתקווה ובתפילה, שכשמה של העיר – "כרמיאל", כך יהפכו העיר וסביבתה לכרם האלוהים, בעודנו מכריזים את שמו של אדוננו ומאירים את אורו.

האסיפה המרכזית מתקיימת בימי שבת בבוקר ובה אנו מהללים את אדוננו ישוע, מתפללים ולומדים יחדיו מדבר אלוהים. האסיפות מתנהלות בעברית ומתורגמות סימולטנית דרך אוזניות לרוסית ולאנגלית. במהלך האסיפות מתקיימות כיתות לימוד לילדים. בנוסף לאסיפה המרכזית בשבתות, מתקיימת פעילות ענפה של קבוצות לימוד קטנות כגון קבוצות בית בעברית, אנגלית ורוסית, קבוצת נוער, קבוצת צעירים, קבוצת נשים, קבוצת גברים, פעילות "בעד חיים", מפגשי תפילה שונים וכו'.

חזון "הדרך"
חזון הקהילה מבוסס על שלושה עמודי תווך:

1. קליטת עליה. "וקיבצתי אתכם מכל הארצות… ונתתי לכם לב חדש, ורוח חדשה" (יחזקאל לו' 24-26). אנו מסייעים לעולים החדשים בהליך קליטתם והשרשתם בארץ.

2. עזרה לנזקקים. "שאו איש את מעמסת רעהו וכך תקיימו את תורת המשיח" (גלט' ו':2). אנו מציעים סיוע מגוון לנזקקים בקרבנו.

3. התחברות עם אחינו הערבים. "המשיח הוא שלומנו, הוא הרס בבשרו את מחיצת האיבה" (אפס' ב':14). אנו עמלים על פיתוח קשרים עם הקהילות הערביות בארץ ובמיוחד בגליל.

"הדרך" קדימה
מבנה בית הקהילה הנוכחי שלנו שרת אותנו בנאמנות למעלה מעשור! לפני מס' שנים, התחלנו להבין כי הקהילה הולכת וגדלה ונצטרך מבנה גדול יותר. לאחרונה מצאנו מבנה גדול יותר – קרוב לאזורינו הנוכחי וחתמנו על חוזה שכירות. אנו מתכננים לעבור למבנה החדש לקראת החצי השני של שנת 2016.